Dubai’de (UAE) Şirket Kurulumu Prosedürleri Nelerdir?

İhracat danışmanlığı kısa tanımıyla işletmelerin ürünlerini ulusal pazar dışındaki ülkelere satmasında yardımcı olan kişilerdir. İhracat danışmanlığı hizmeti veren kişi veya şirketler; ihracat alanındaki uzmanlık, deneyim ve bilgisinden ihracat yapmak isteyen şirketlerin faydalanmasını sağlayanlardır. İhracat Danışmanlığı şirketleri; ülkelerinde üretim yapan veya üreticilerle çalışan şirketlerin ürünlerini, yurtdışı pazarlarına satmasında köprü görevi görmektedir. İhracata yeni başlayacak şirketler, iyi bir ihracat danışmanlığı hizmeti alarak başarılı bir ihracat yol haritası oluşturabilmektedir.

İhracat Danışmanında Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Deneyim ve beceri gerektiren ihracat danışmanlığı, uluslararası pazarlara açılmak isteyen şirketlerin yol arkadaşıdır. İhracat danışmanı kişiler, ürüne ve şirkete göre; doğru pazar arayışı, rakip analizi, gümrük hizmetleri, şirketleşme süreçleri, fiyatlandırma politikası ve pazarlama stratejisi gibi birçok alanda kendilerini geliştirmişlerdir.İyi bir ihracat danışmanı, ihracatın olumlu yönleri kadar zorluklarından da bahsetmelidir. Yani şirketlerin yurtdışı pazarında yaşayacağı zorlukları önceden bildirmelidir.

İhracat Danışmanlığı ile İhracata Başlamak;

İhracat Danışmanlığı şirketi

 İhracata başlamak isteyen şirketler öncelikle ihracat danışmanlığı şirketi arayışına girmelidir. Ürününe ve şirketine en çok önem gösteren, ürün ve şirket analizi yapan, ihracat yol haritası çıkaran ve çıkabilecek her sorunda şirketin yanında olabilecek, ihracat danışmanlığı şirketleriyle çalışılmalıdır.

     İhracat Danışmanlığı şirketleri üretim yapılan ve ihraç edilen ülkeler hakkında detaylı analiz ve bilgiye sahip olmak zorundadır. Ülkeyi, Ürünü ve şirketi analiz edemeyen ihracat danışmanı başarılı bir ihracat modeli kurgulayamayacaktır.

     İhracat danışmanı yetkin olmayan ihracat danışmanlığı şirketlerinin, ihracat süreçlerinde sürekli problemler çıkmakta ve bu problemler bir süre sonra şirketlerin ürünlerini dış pazarlarda satmasından vazgeçmeye kadar gitmektedir. Oysa yetkin bir ihracat danışmanıyla çalışan şirketler, çok kısa sürede dış pazarlarda yerini almakta, uzun yıllar başarılı bir ihracat şirketi olarak varlıklarını sürdürebilmektedir.

     İhracat danışmalığı hizmeti veren kişi veya şirket arayışındaysanız; Net-For Profesyonel ihracat danışmanları ve yılların tecrübesiyle ilk günden, ilk satışa ve sonrası tüm süreçlerde yol arkadaşınız olmaya hazır.

     İhracat ile ilgili tüm sorularınıza cevap vermeyi bekleyen ihracat danışmanlarımıza ulaşmak için Kısa Formu Doldurunuz >>  

Kaynakça: Net-For >> 

Bizimle Birlikte Dubai'ye İlk Adımınızı Atınız

İhracat Danışmanlığı Hizmetleri
Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?