HİZMETLERİMİZ

Şirket Kuruluşu

Şirket Kuruluşu

Dives Consultancy, kısa sürede, hızlı ve alternatif çözümleri ile, Birleşik Arap Emirlikleri’nde var olmanızı sağlar.

Dünya genelinde iş yapma kolaylığı üst sıralarda olan Birleşik Arap Emirlikleri sıfır vergi avantajı ile yabancı yatırımcılar için global üs niteliğindedir.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde şirket açılışı uzmanlık gerektirir. Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dhabi, Sharjah, Fujairah, Ajman, Ras al-Khaimah ve Umm al-Quwain Emirliklerinde toplam 37 adet serbest bölge bulunur. Serbest bölgeler liman serbest bölgeleri, havaalanı serbest bölgeleri ve anakara serbest bölgeleri olarak sınıflandırılır.

Şirket kuruluşu, firmaların ihtiyaç, beklenti ve bütçeleri doğrultusunda serbest bölge ve/ veya ana kara tayini ile gerçekleştirilir. Dubai’de şirket kuruluşu için başlangıç noktası,

 1. Serbest bölge,
 2. Lisans türü seçimidir.

 

Serbest bölge işletme kuruluşları aşağıdaki muafiyetlere sahiptir.

 1. İşletmenin% 100 yabancı mülkiyeti
 2. % 100 ithalat ve ihracat vergisi muafiyeti
 3. % 100 sermaye geri dönüşü ve kar muafiyeti
 4. Kişisel ve şirket gelir vergisi muafiyeti
 5. İşçi alımında vergi muafiyeti

Birleşik Arap Emirlikleri özellikle Dubai, yabancı yatırımcılara ana şirket şube açılışında da aynı imtiyazları sunar. Yabancı yatırımcı serbest bölge şirketinin tüm tasarruf haklarına, yönetim ve idaresine tek başına sahiptir.

Birleşik Arap Emirliklerinde Şube Açılışı, ana şirkete; şirketin %100 mülkiyet hakkına sahip olmak, şirketin yönetim ve idaresine sahip olmak, sıfır vergi, kurumlar vergisi, sosyal güvenlik primi, stopaj, kişisel gelir vergisi muafiyeti, sorunsuz ve serbest döviz transferi sağlar.

Şube açılışında 3 tip lisans bulunur.

 1. Sanayi Lisansı
 2. Ticaret Lisansı
 3. Hizmet Lisansı

 

Dubai’de şube açılışının sağladığı avantajlar aşağıdadır.

 1. %0 İthalat ve İhracat (Gümrük) Vergisi (transit ticaretlerde)
 2. %0 Şirketler (Kurumlar) Vergisi
 3. %0 Kişisel gelir vergisi
 4. %100 Yabancı yatırımcının hissedarlığında şirket kurulumu
 5. %100 Sermayenin ve gelirin başka bir ülkeye transfer edilmesi
 6. %100 Kişisel ve şirket bilgilerinizin gizliliği
 7. Muhasebe kayıtlarında gizlilik, serbestlik ve ibraz edilmeme imkanı
 8. Ulusal ve uluslararası tüm pazarlara ulaşma imkanı
 9. Yatırımcı, şirket personeli ve ailelerine 3 yıllık Birleşik Arap Emirliği vizesi

 

Dubai neler sunuyor?

✓ Gizlilik,

✓ İstikrar,

✓ Sıfır vergi,

✓ Size ve ailenize oturum hakkı,

✓ Sermaye hareketlerinde tam serbestlik,

✓ Gerekli alt yapı (Telekomünikasyon, ulaşım, konaklama, internet bankacılığı),

✓ ‘Global firma imajı’ yarattığı gibi, uluslararası ticaretinizi Dubai’den yönetebilme imkanı.

 

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Şube Açılışı

Dubai'de Şirket Kurmak

Ticari Danışmanlık

Ticari Danışmanlık

Dives Consultancy, kendi tasarladığı yeni nesil ihracat iş modeli ile Dubai’de var olmanızı sağlar. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nde şirket kuruluşu, Dünya’ya açılmak için gerekli olmakla birlikte yeterli değildir. Dünya’ya açılmak, saat farkları, kültürel farklılıklar, izinler, sınırlar, dil gibi bir çok sebepten ötürü zordur. Dives Consultancy ‘Glocal’ anlayışla dış ticaret stratejinizi belirler. Saat, kültür, lokasyon farklılıklarının ötesine geçmenizi sağlar. 20 yılı aşkın tecrübesi ile, öncelikle, kendi sahip olduğu diğer şirketlerde denenerek ve sonrasında müşterilerine uyguladığı, yeni nesil ihracat stratejisi, 10’dan farklı sektörde, 100’den fazla ülkede başarılı olmanızı sağlar.

Dives Consultancy, ihracat pazarlama ve satış bütçesini etkin kullanmak için eşsiz çözümler sunar. Ülkelere göre pazarlama ve fiyat değişir. Yereldeki tecrübesi ile, kısa sürede doğru adımları atmanızı sağlar.

Dubai, 200 milliyetten, %90 expat (yabancı uyruklu) insanın yaşadığı, önemli bir ticari üstür. Dubai’de rekabet fazladır. Pazarda tutunmak zordur. Ticari anlayış eşsizdir ve hiçbir bölge ile kıyaslanamaz. Dives Consultancy, ticari network, bilgi, tecrübe, kanal sağlayarak Dubai’yi üs kullanarak, Dünya’ya açılmanızı sağlar.

Dives Consultancy, BAE’de ticaret yapmak isteyen yatırımcılar için A’dan Z’ye tüm adımları kurgulanan ve yönetilen kapsamlı danışmanlık hizmeti verir.

Bankacılık sektörüne hakim uzman ekip, Birleşik Arap Emirlikleri’nde banka hesabı açmak konusunda kolaylaştıran çözümler geliştirir. İhtiyaca en uygun bankacılık kurumlarını önerir.

Dünyanın önde gelen finans merkezlerinden biri olan Dubai’nin güçlü bankacılık alt yapısı, hesap sahibinin verilerinin gizliliği, banka işlemlerinde düşük oranlı ödemeler, sermayenin serbest dolaşımı ve para birimindeki istikrar gibi farklı etkenler Dubai’de banka hesabı açmanın artılarından sadece bir kaçıdır.

Kurumsal ve şahıs banka hesabı için gerekli belge ve bilgileri müşterileriyle paylaşan ve banka seçimi konusunda da yönlendirmede bulunan ekip tüm süreci yönetir.

Dubai’de Banka Hesabı Açmak

Dives ile Dubai'yi Keşfetmeye Hazır mısınız?

Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?