Dubai’de İş Yapmak

Çölün ortasında olmasına rağmen, Dubai Dünya’nın dört bir köşesinden insanın merakla geldiği bir yerdir. Dubai’yi tek bir kelime ile tanımlamamız gerekirse ‘Ezberbozan’ diyebiliriz.

Dubai’de hiçbir şey Dünya’nın diğer tarafında olduğu gibi değildir. Dubai’de yaşarken bile hala şaşkınlığınızı gizlemeniz pek mümkün olamamaktadır. Hal böyle olunca, Dubai’de iş yapmak için de farklı olmanız gerekmektedir. Farklı olabilmek için de pazarı iyi tanımanız ve ‘Farklı’ terimini doğru tanımlamanız gerekmektedir.

Pazara yapacağınız ziyaretlerle yüzeysel olarak pazarı tanıma imkanınız olur. Ancak daha iyi anlayabilmeniz için pazarda daha uzun zaman geçirmeniz gerekli bir unsurdur. Eğer pazara fazla zaman ayırmak istemiyorsanız o zamanda pazarı iyi bilen yerel bir firma ile acentelik antlaşması yapmalısınız.

Acente firmadan pazarın dinamiklerini öğrenebilir ve buna göre strateji geliştirebilirsiniz. Peki Dubai’de doğru acenteyi nasıl seçeceksiniz? İşte size 3 altın kural!

  1. Butik hizmet veren firmalara yönelin. Bu tarz firmalar sizi daha iyi anlar ve ürünlerinizin satışı için gerekli gayreti daha fazla gösterir.
  2. Uluslararası ticareti iyi bilen firmalarla çalışın. Farklı coğrafyalarda daha önce iş yapmış  ve yapmakta olan firmalar tüketici eğilimlerini daha iyi yönetir.
  3. Esnek olabilen firmalarla çalışın. Ürün, müşteri profili, hizmet anlayışı gibi hususlarda esnek olan firmalarla çalışın.

Dubai iş yapması belki zor bir pazar ancak kesinlikle çok keyifli! Bu açıdan umarım bir gün sizin de hedef pazarınız olur.

Bizimle Birlikte Dubai'ye İlk Adımınızı Atınız

İhracat Danışmanlığı Hizmetleri
Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?