İhracat Danışmanlığı

İhracat danışmanlığı; büyümek ve dış pazarlara açılmak isteyen şirketler için oluşturulmuş, ticari yol arkadaşlığıdır. Günümüzde önemli başarılara imza atan marka ve firmalar, doğru ihracat sistemleri sayesinde bu başarıyı yakalarlar. Görünen yüzün ardında aslında uzman bir ihracat danışmanından alınan danışmanlık hizmetlerinin sonucunu da görebiliriz. Bir firmanın ya da ihracat fikrine sahip işletmelerin alanında gelişim gösterebilmesi açısından danışmanlık alması önemlidir. Böylece kısa bir süre içerisinde büyüme gösterebilmenizin mümkün olduğu gibi global kitleye de ulaşımınız kolaylaşır.

Danışmanlık çeşitli hedeflere ulaşmak için iş yönetimindeki problemlerin kavranmasını ve çözülmesini sağlayan bir hizmet birimi olarak nitelendirilir. İhracat danışmanlığı ise danışmanlık alanında bağlı olan bir alt kategoridir. İhracat yapma düşüncesine sahip kişilerin alabileceği bir hizmet olarak da belirtebiliriz. Dives Consulting danışmanlık firması bünyesinde uluslararası alanda ihracata açılmak için en profesyonel ihracat danışmanlığı hizmetleri alabilmeniz mümkündür.

İhracat Danışmanlığı Nedir?

İhracat danışmanlığı daha çok ticarette ihracat yapma düşüncesinde olan marka ve firmaları ilgilendiren bir hizmet alanıdır. Yapılacak olan ihracat alanına bağlı pazar araştırmalarının gerçekleştirilmesi, müşteri taleplerinin ve geri dönüşlerinin incelenmesi, mentorluk hizmetleri gibi pek çok farklı alanda ihracat danışmanlığından faydalanabilirsiniz.

Sürdürülebilir bir ihracat oluşumu gözlenebilmesi için ihracat danışmanlığı gereklidir. Ülke genelinde mevcut olan bir işletmenizin yurt dışına da açılmasını mümkün kılabilirsiniz. Bunun için de bu alanda yetkin ve bilgi sahibi, proje yönetiminde etkili olan kişiler ile temas kurmanız önemlidir.

Neden İhracat Yapmalısınız?

Pek çok farklı sektörden ihracat aşamasına geçmek mümkündür. Peki, neden ihracat yapmalısınız? İhracat ile bulunduğunuz sektördeki konumunuzun ve statünüzün dış pazarda da benimsenmesini sağlayabilirsiniz. Mevcut iç pazar ürünlerinizi yurt dışı pazarında da sunarak çok daha yüksek meblağlarda kar payına ulaşılabilir. Tüm bu sürecin en iyi şekilde ilerletilmesi ve sürdürülebilir – düzenli bir ihracat olması için de ihracat danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Sizlere aşağıda ihracat yapmanın avantajlarını genel anlamda belirttik.

  • İhracatla dış piyasada kullanılmayan kapasitenizi değerlendirebilir, üretimi arttırabilirsiniz.
  • İç pazardaki marka ismi ihracatla birlikte daha fazla rağbet görür. Bu da hem iç hem de dış pazardaki durgunluğun önüne geçilmesini sağlar.
  • Dış pazarlara yönelim gerçekleştiğinde iç pazardaki rekabette de artış gözlemlenir.
  • İç pazarda mevcut olan ve test edilen ürünlerin dış pazarda ihracatı mümkündür. Bu sayede pazar araştırması maliyeti de azalır.
  • Uluslararası pazarlarda oluşan yoğun rekabetle beraber taleplerin en iyi şekilde karşılanması üretimde çabası sürdürülebilirlik sağlar.

İhracat Danışmanlığında Sunulan Hizmetler

Alacağınız ihracat danışmanlığı hizmetleri kapsamında işletmenizin prestijini aklınızdakinden çok daha yüksek boyutlara taşıyabilirsiniz. Dives Consulting firması ihracat danışmanlık faaliyetlerinde marka ya da firmaların körfez pazarında yer almasına yönelik bir hizmet sağlar. Aynı zamanda ihracat ve dış pazar hedeflerine yönelik olarak bir rota belirlenir. Böylece kademeli bir şekilde yurt dışında da ihracat yapılması ve büyüme gösterilmesi gözlemlenir.

Bizimle Birlikte Dubai'ye İlk Adımınızı Atınız

İhracat Danışmanlığı Hizmetleri
Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?