Dubai'de Şirket Nasıl Kurulur? Dubai'de Şirket Kurmanın Avantajları Nelerdir?

Dubai’de şirket kurmak vergi avantajları ve Dünya ticaretinin merkez noktası olması açısından birçok şirketin ilgi duymasına neden olmaktadır. Dubai’de şirket kurarken nelere dikkat etmeliyiz? Ve Dubai’de şirket kurmanın avantajları nelerdir? gelin hep birlikte göz atalım…

DUBAİ’DE ŞİRKET KURMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

 • Gelir vergisi muafiyeti,
 • Kurumlar vergisi muafiyeti,
 • Hızlı, kolay ve pratik kurulum,
 • Oturum hakkını hızlıca alabilme,
 • Bankacılık sisteminin gelişmiş olması nedeniyle kolay, hızlı, online para transferi yapabilme,
 • Karşılıklı vergi muafiyeti antlaşması vasıtasıyla kazancınızı istediğiniz gibi tasarruf edebilme hakkı
 • Şirketinizin marka imajının güçlenerek, daha karlı satışlar yapabilmeniz

Bunlar, Dubai’de şirket kurmanın avantajları olup, şirketinizi kurduktan sonra ticari faaliyetlerinize hızlıca başlayabilirsiniz. Peki, Dubai’de şirket kurarken nelere dikkat etmeliyiz?

DUBAİ’DE ŞİRKETİNİZİ KURARKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

 

 1. Dubai’de şirket kurarken, şirket kuruluş işlemleri için çalışacağınız firmayı doğru seçmeniz gerekmektedir. Bu firmayla olan ilişkiniz uzun soluklu olacağı için ve en önemlisi ticari sırlarınızı bir nebze kendileriyle paylaşacağınız için, ticari danışmanlık verecek firmanın sizinle aynı dili konuşması ve güvenilir olması çok önemlidir. Türkiye’de muhasebecinizle uzun yıllar çalışırsınız ve uzun soluklu güven duyarsınız bu açıdan Dubai’de de şirket kurarken bu hususu göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmanız gerekmektedir.
 2. Dubai’de kuracağınız şirketin kuruluş amacını doğru belirleyerek, ticari danışman firmanızla Birleşik Arap Emirlikleri’nin hangi bölgesinde ve ne tarz bir şirket kuracağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri’nde şirket türleri nedir? Ve Dubai’de şirket nasıl kurulur? Başlıklı yazımızı ziyaret ederek, daha fazla bilgi alabilirsiniz.
 3. Dubai şirketinizin banka hesaplarını açma hususunda da ticari danışmanınızın yardımcı olması gerekmektedir. Zira, Birleşik Arap Emirlikleri’nde şirket kurulumu sırasında en çok zorlayan husus banka hesabı açmaktır. Dolayısıyla banka seçimi ve hesapların açımı konusunda birinci sınıf bankalar, Emirates NBD, Mashreq gibi bankalarla çalışmanızı tavsiye ederiz.
 4. Dubai’de şirketiniz olduğunda lojistik, banka, nakliye ve depolama hususlarında da bilgi sahibi olmanız size avantaj sağlayacaktır. Maliyetlerinizi minimize etmeniz Dubai’de ve ticaretinizde avantajlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Birleşik Arap Emirlikleri’nde lojistik ve depolama diğer ülkelere göre nispeten daha masraflı olup, şirket kurulumu yapan ticari danışmanınız bu masrafları da minimize etmenize yardımcı olması gerekmektedir.
 5. Birleşik Arap Emirlikleri özellikle Dubai gerek vergi avantajları gerekse de ihtişamlı yaşantısı açısından hem ticari hem de kişilerin odak noktasıdır. Bu açıdan bu bölgede çok ciddi rekabet bulunmaktadır. Ticaretinizi Birleşik Arap Emirlikleri’ne taşımadan önce, ciddi bir Pazar araştırması yapmanız gerekmektedir. Eğer amacınız ürünlerinizi Körfez bölgesine satmak ise, tüketici alışkanlıklarını, isteklerini, rakiplerin durumunu gözden geçirmeniz gerekmektedir. Yapacağınız kapsamlı Pazar araştırması vasıtasıyla, ürünlerinizde ve/veya hizmetlerinizde neleri değiştirmeniz gerektiğini belirleyerek, bu noktada da yatırım yapmanız gerekmektedir.
 6. Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Dünya’nın merkezi olması açısından transit ticarete de uygundur. Dünya’nın bir ucundan ithal ettiğiniz bir ürünü, yine Dünya’nın diğer bir ucuna rahatlıkla satabilirsiniz. Bu işlemde alıcı ve satıcıyı bir araya getirmek istemediğiniz için Dubai (BAE’de) bulunan şirketiniz üzerinden transit ticaret işlemi yapabilirsiniz.
 7. Lojistik ve depolama imkanları dolayısıyla, Dubai’de mamül, yarı mamül üretimi, depolama da yapabilirsiniz. İşçilik masrafları, lojistik avantajları nedeniyle ticarette güçlenebilirsiniz.

 

Daha detaylı bilgi almak, bir kahvemizi içmek için sizi her zaman Dubai’ye bekleriz.

Bizimle Birlikte Dubai'ye İlk Adımınızı Atınız

İhracat Danışmanlığı Hizmetleri
Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?