Dubai’de İş Yapmak

Dubai’de iş yapmak istiyorsanız, ticari faaliyetlere başlamadan önce Dubai Ekonomik Kalkınma Departmanından ticaret lisansı almanız gerekmektedir. DED, tüm işlemlerin diğer bakanlıklarla koordineli bir şekilde yürütüldüğü tek merci olarak hareket eder. Bazı iş sektörleri, örneğin Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası’ndan bankalar ve finans kuruluşları gibi çeşitli bakanlıklardan ek onaylar almayı gerektirir; Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı’ndan sigorta şirketleri ve ilgili kurumlar; Maliye ve Sanayi Bakanlığı’ndan imalat; ve Sağlık Bakanlığından ilaç ve tıbbi ürünleri örnek verebiliriz.
Bazı ticari faaliyetler Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları veya tamamen BAE vatandaşlarına ait olan şirketler ile sınırlıdır. Örneğin, emlak ajansı ve emlak komisyonculuğu faaliyetleri, BAE vatandaşları veya tamamen Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarına ait olan şirketler ile sınırlıdır. Yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşları veya tamamen Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarına ait olan şirketler, Birleşik Arap Emirlikleri’nde ticari acentelik faaliyetleri yürütme hakkına sahiptir.

Dubai’de bir işletmeyi işletmek için, devlet otoritelerinin yasal gerekliliklerini yerine getirmek ve bir işletme sahibi olarak sizin için maksimum ticari faydayı sağlamak için aşağıdaki adımları atmalısınız.

1. Uygulama yapmak istediğiniz ticari faaliyet / faaliyetlerinizin (ticari, endüstriyel profesyonel) kategorisini / kategorilerini seçin ve lisans başına maksimum on aktiviteye tabi olmak üzere her işletme lisansına dahil edebileceğiniz ilgili tüm ticari faaliyetleri belirleyin. Bunlar, Dubai Ticaret ve Sanayi Odası ile Ekonomik Kalkınma Departmanı’nın ortak bir yayınından, daha özel olarak Ekonomik Faaliyetlerin Standart Sınıflandırmasından elde edilebilir.
2. Legal İşletmenin yasal yapısını, yani işletmenize yönelik işlemleri, vergilendirmeyi ve yükümlülüğü belirleyen yasal formu belirleyin ve istediğiniz işletme faaliyetini / faaliyetlerini ve işletme sahiplerinin sayısını ve milletlerini dikkate alın.
3. Development İktisadi Kalkınma Departmanından verilecek lisansın tüm şartlarını onaylayın. DED’in çeşitli şubeleri, iş kayıt pencereleri ve masaları ve ihracat ya da yatırımlar gibi çeşitli kurumları araştırılarak talepler doğrulanabilir.
4. İşletmenizin ticari adını belirleyin.
5. İlk Onay için Ekonomik Kalkınma Departmanına (DED) bir başvuru gönderin ve ticari adınızı kaydedin.
6. İlk Onayı aldıktan sonra, önce Dubai Belediyesi Planlama Departmanı ile temasa geçtikten sonra bina kiralayabilirsiniz, böylece bir kira sözleşmesini imzalamadan önce seçtiğiniz mekanın işiniz için uygun olduğunu doğrulayın.
7. Gerekli tüm belgeleri hazırlayın ve son lisans için gereken ücretleri ödeyerek Ekonomik Kalkınma Bakanlığı’na veya dış dallarından birine başvuruda bulunun.
8. Ticari düzenlemelerin gerektirdiği bir ticari marka adına tabela izni almak için Ekonomik Kalkınma Departmanına başvuruda bulunun.

Bizimle Birlikte Dubai'ye İlk Adımınızı Atınız

İhracat Danışmanlığı Hizmetleri
Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?