Dış Ticarette Karlı Satış Nasıl Yapabilirim?

Neden Dubai’de şirket kurmak?

Hızlı adımlarla içeri girdi. Her halinden heyecanı, dinamizmi ve hırsı ortadaydı. Toplantı odasında herkes hazır onu bekliyordu.

 

‘Günaydın’ dedi ve sandalyeyi çekti, oturdu. O sırada hizmetli içeri girdi.

‘Kahveniz efendim’

Kahvesinden bir yudum aldı ve sözlerine başladı.

‘Dün gece hazırladığınız raporları okudum. Buna göre yıllık ihracat kapasitemiz geçen sene bugünün rakamlarına göre USD bazında %110 artmış. Ancak teklif verip, geri dönüş alamadığımız ülkeler ve firmalar hala mevcut. Bu konudaki çözüm öneriniz nedir?’ dedi.

Şirketin CFO’su söz aldı.

‘Efendim kaynak kullanım maliyetlerimizi azaltmamız gerekiyor. Bu sayede daha rekabetçi fiyatlar verebiliriz.’

CFO’ya baktı. Bildiği bir şeyi çözüm olarak sunuyormuş gibi yapmasından hoşlanmadığını dile getirecek şekilde, ‘Yani çözüm? Yapmamız gerekeni değil, çözümü istiyorum.’ Dedi.

İhracat pazarlama direktörü hemen söze girdi.

‘Efendim, malları ucuz mu satmak hedefimiz olmalı yoksa karlı mı satmak?’ dedi.

Evet işte asıl mesele burada hem ucuz satıp hem de karlı nasıl olabilir?

 

İşte yazımın başlangıç noktası bu olacak…

Resmi verilere göre, Birleşik Arap Emirlikleri, 50.000’den fazla USD milyoneri ve 10’dan fazla USD milyarderine ev sahipliği yapmaktadır. Dış ticaretinin %70’ni petrol dışı ürünler oluşturan ülke, yaklaşık 10 milyon nüfus ile bunu nasıl sağlamaktadır?

Cevap çok basit: Uluslararası Ticarette Global Üs olarak…

Peki, konumlandırmasını yaparken hedefleri içerisinde daha ucuza mal ve hizmet sunmak var mı? Yanıtım yine net! Hayır…

Birleşik Arap Emirlikleri kendine has politikaları ile, benzersiz bir üs olma yolunda ilerlemektedir. Uluslararası firmalar, 200’den fazla milliyetin yaşadığı bu ülkede merkez ofislerini kurarak, 0 vergi avantajından yararlanmaktadır.

Bu sayede uluslararası marka olma imajı ile, ürünlerini katma değerli satarken aynı zamanda maliyetlerini de düşürmektedirler. Yani hepimizin bildiği ve sevdiği bir söz vardır. ‘Bir taşla iki kuş vurmak’ aslında bu söz  tam da BAE özellikle de 300 binden fazla şirketin konumlandığı Dubai’yi anlatmaktadır.

Peki şimdi ben sormak isterim? Siz daha karlı ihracat yapmak için Dubai’ye gelmek ister misiniz? Yanıtınız evet ise bizi arayabilirsiniz.

Bizimle Birlikte Dubai'ye İlk Adımınızı Atınız

İhracat Danışmanlığı Hizmetleri
Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?