Dubai’de Banka Hesabı Açmak

Dubai, hayallerin kenti olmaya devam ediyor. Onu bu kadar etkileyici kılan unsurlardan biri de canlı ticaret hayatıdır. İş fırsatlarının bu şehirdeki fazlalığı çok sayıda insanı burada yaşamaya itmiştir. Hatta öyle ki, Dubai’de halkın büyük çoğunluğunu göçmenler oluşturur.

Burada yaşayan çoğu kişi,  yatırım yapmak ve çalışmak için Dubai’ye yerleşmiştir. Eğer siz de Dubai’de bir yaşam kurmayı düşünüyorsanız, bu şehirde öncelikli işlerinizden birisi bir banka hesabı açmak olmalıdır. 

Dubai’de Neden Bir Banka Hesabına İhtiyaç Duyulur?

Yukarıda da söylediğimiz gibi, bu şehre insanların gelme sebeplerinden biri de iş olanaklarının fazlalığıdır. Burada bir banka hesabı açmanız tüm mali işlerinizi kolaylıkla yönetmenizi sağlayacaktır.

Banka hesabına sahip olmak bulunduğunuz yerde her bakımdan size kolaylıklar tanır. Nakit taşımak zorunda kalmaz ve hesabınızı kolaylıkla kullanabilirsiniz. Dubai’de şirket açmak, çalışmak isteyen herkesin ilk ihtiyacı olan şeylerden biri de bir banka hesabıdır. Aşağıda  bu bilgileri bulabilirsiniz ancak, daha detaylı bilgi için danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Dubai’de Banka hesabı Açmanın İncelikleri Nelerdir?

Dubai’de ikamet eden halkın %85’lik gibi bir oranını yerli halk dışındaki yabancılar oluşturur. Bu sebeple burada canlı ticari hayatında etkisiyle hizmet veren çok sayıda banka bulabilirsiniz.

Türkiye’de de olduğu gibi Birleşik Arap Emirlikleri Hükümeti de bankalarda yürütülen işlemler için IBAN kullanmaktadır. Hesabınızla birlikte kullanmanız gereken bir IBAN edinmeniz şarttır. Üstelik bankalarda kullanılan bir alt limit olduğunu da unutmamalısınız.

Dubai’de Yerleşik Olmayanlar İçin Banka Hesabı Açmak İçin Gereken Belgeler

Dubai’de yerleşik olmayanlara hesap açma izni veren çok sayıda banka bulabilirsiniz. Bu bankaların çoğu hesabınızda aylık 10.000 ABD doları, bir bakiye bulundurmanızı ister. Dubai’de özel bir banka hesabı açmak istiyorsanız aşağıdaki belgeleri edinmeniz gerekir:

 • Kendi ülkenizdeki bankanızdan alacağınız en az 6 aylık hesap ekstresi
 • Banka referans mektubu(orijinali)
 • Özgeçmiş
 • Adres beyanı için son faturanız
 • Pasaport (kopyası)

Dubai’de kurumsal nitelikli olarak açılabilecek iki adet banka hesap türü bulunur, bunlar kara ve yabancı Dubai banka hesabı olmaktadır. Kurumsal bir banka hesabı açabilmeniz için gereken belgeler ise aşağıdaki gibidir:

 

 • Ana sözleşme
 • Şirkete yatırılan fonların kaynağına dair tüm belgeler
 • Dernek Memorandumu
 • Şirketin sahibi olan kişilerin iş deneyimine ve profesyonel ticari siciline dair belgeler
 • Şirket hissedarlarından alınacak olan kişisel belgeler
 • Şirketin faaliyetlerinin açık tanımı

Bizimle Birlikte Dubai'ye İlk Adımınızı Atınız

İhracat Danışmanlığı Hizmetleri
Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?