İSMAİL PEKÇETİN

New York’da bulunan Berkeley College Üniversitesi’nin Uluslararası Ticaret bölümünden 1999 yılında mezun olan İsmail Pekçetin çalışma hayatına Amerika Birleşik Devletleri’nde başlamıştır. Gerek okuduğu bölüm, gerekse çok uluslu bir ortamda üniversite hayatına devam ettiği için, ‘Uluslararası Ticaret ve özellikle farklı kültürlerin yönetimi’ konusunda uzmandır. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunduğu dönemde, Uluslararası pazarlama, Dünya kültürleri, Uluslararası İş Yönetimi, Uluslararası Finans ve Muhasebe İşlemleri, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama konuları üzerinde, teorik dersler alarak bölümünü başarıyla tamamlamıştır. Bunun yanı sıra öğrencilik hayatında başlayan iş yaşamında da yine aynı konularda tecrübe etme imkanı bulmuştur.

7 yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde kaldıktan sonra Türkiye’ye dönen İsmail Pekçetin, Türkiye’de Apex Consulting firmasını kurmuştur. Özellikle tekstil, gıda, değerli taşlar üzerine faaliyet gösteren firmanın kurucu müdürlüğünü başarıyla devam ettirmiştir. Bu dönemde edindiği tecrübe Türkiye’den ondan fazla ülkeye ihracat yapmıştır. Tekstil sektörünün hızla düşüşe geçtiği dönemde de, İran’a giderek Ormak Parsian Jameh firmasının kurulması, üretim tesisinin hayata geçirilmesini sağlamıştır. 3 sene Tehran ve Yezd şehirlerinde denim kumaş üzerine üretim yapmıştır.

Tüm çalışma hayatı boyunca 100’lerce fuar katılımı ve iş seyahati nedeniyle 70’den fazla ülkeye ziyarette bulunmuştur. Halen 4 kıtada gıda, tekstil, makine, inşaat, mobilya, otomotiv gibi çok farklı kurucu- yönetici olduğu firmalar üzerinden uluslararası ticaret yapmaktadır. Ayrıca, farklı sektörlerde bulunan firmaların kurulum işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Kurucusu olduğu firmalar  dolayısıyla İstanbul/Dubai/Amsterdam’da yaşamına devam etmektedir. Evli ve bir kızı bulunmaktadır.

Dives ile Dubai'yi Keşfetmeye Hazır mısınız?

Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?