ELİF PEKÇETİN

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden 1999 yılında mezun olan Elif PEKÇETİN Londra’da aldığı eğitimden sonra, Türkiye’nin önde gelen dış ticaret firmalarında farklı basamaklarda görev aldı. 2003 yılından bu yana, kurucusu olduğu Netfor firması üzerinden, firmalar, dernekler, ticaret odaları bünyelerinde ve Avrupa Birliği projelerinde danışmanlık ve eğitim vermektedir. Bunun yanı sıra halen yöneticisi olduğu Netfor üzerinden ekibiyle birlikte, Kobilerimizin uygulamada yaşadığı her türlü ticari sorunlara yönelik, eğitim, danışmanlık, satış, satın alma gibi anahtar hizmet sunmaktadır. Şu ana kadar, tekstil, ilaç, makine ve teçhizat, plastik ve plastik ürünleri, inşaat malzemeleri gibi 10 farklı sektörde faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmanın ticari danışmanlığını üstlenmiş olup halen danışmanlık ve eğitim vermeye devam etmektedir. İhracata başlamak isteyen kobilerin ihracata hazırlanarak, ihracat yapabilir düzeye ulaşmalarında 500’den fazla firmanın ihracat yapabilir hale gelmesini sağlamıştır. Yüzlerce verdiği açık eğitimlerle Türkiye’de ve Dünya’da 10.000’inin üzerinde kişiye ulaşmış ve bu kişilerin iş arama sürecinde, kariyerlerini farklı bir yönde değiştirmelerine ve dış ticaret yapmaya başlamalarına yardımcı olmuştur.

ihracategitimi.com online dış ticaret eğitimleri devam etmektedir.

1999 yılından bu yana, yerli yabancı bir çok uluslararası fuara katılmış olup, Amerika, Almanya, İtalya, Belçika, İsviçre, Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Romanya, Dubai, Bahreyn, Irak, Suriye, İngiltere, Kıbrıs, Yunanistan, Lübnan, Kuveyt, Mısır, Libya, Çin, Singapur, Hindistan, Pakistan, Cezayir, Fas, Tunus, Ürdün, Kazakistan, Gürcistan, Türkmenistan Güney Afrika, Fransa, Hollanda, İran, Suudi Arabistan, Uganda, Angola, Kenya, Tanzanya gibi ülkelerle iş yapmış ve defalarca seyahatlerde bulunmuştur. Bugüne kadar 50’den fazla ülke, 210’dan fazla şehre iş gezisi yapmış ve defalarca ziyaretlerde bulunmuştur.

Halen, kurucusu olduğu ve Turkquality envanterinde olan Netfor firması üzerinden 10 kadar firmanın dış ticaret departmanını ekibiyle birlikte yönetmekte ve ayrıca ihracat yapmaktadır. Bugüne kadar eğitim ve danışmanlık projelerini yürüttüğü kuruluşlar, Adana Ticaret Odası, Gebze Ticaret Odası, Ceyhan Ticaret Odası, Antalya Ticaret Odası, Gidem, Kosgeb gibi kuruluşlardır.

Dünya genelinde yürüttüğü görevler, uluslararası dış ticaret ve iş dünyasında etki yaratmasına yardımcı olmaktadır.

Uluslararası Ticaret Odası (ICC) Birleşik Arap Emirlikleri Ticaret & Yatırım Komisyonu Başkanı

DEİK Türkiye BAE İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi

Gebze Ticaret Odası Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı

Skyline Üniversitesi İcra Kurulu Danışmanı

DTİK BAE

Dives ile Dubai'yi Keşfetmeye Hazır mısınız?

Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?