ELİF PEKÇETİN

Elif Pekçetin

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden 1999 yılında mezun olan Elif PEKÇETİN Londra’da aldığı eğitimden sonra, çeşitli dış ticaret firmalarında farklı basamaklarda görev aldı. 2003 yılında İstanbul’da Netfor Danışmanlık ve Dış Ticaret firmasını kurmuştur. Netfor firması üzerinden, öncelikle Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bulunan firmalara, derneklere, ticaret odalarına ve Avrupa Birliği projelerine danışmanlık ve eğitim vermiş ve halen vermeye devam etmektedir. Kobilerimizin uygulamada yaşadığı her türlü ticari sorunlara yönelik, eğitim, danışmanlık, satış, satın alma gibi anahtar hizmet sunmaktadır. Şu ana kadar, tekstil, mobilya, bilgisayar, ilaç, makine ve teçhizat, plastik ve plastik ürünleri, inşaat malzemeleri gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmanın ticari danışmanlığını üstlenmiş olup halen danışmanlık ve eğitim vermeye devam etmektedir. İhracata başlamak isteyen Kobilerin ihracata hazırlanarak, ihracat yapabilir düzeye ulaşmalarında birçok referansları bulunmaktadır. Sayısız verdiği açık eğitimlerle Türkiye genelinde 10.000’inin üzerinde kişiye ulaşmış ve bu kişilerin iş arama sürecinde, kariyerlerini farklı bir yönde değiştirmelerine ve dış ticaret yapmaya başlamalarına yardımcı olmuştur.

1999 yılından bu yana, yerli yabancı bir çok uluslararası fuara katılmış olup, Amerika, Almanya, İtalya, Belçika, İsviçre, Avusturya, Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Romanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Irak, Umman, Macaristan, Fildişi Sahilleri, Mozambik, Zambiya, Suriye, İngiltere, Kıbrıs, Yunanistan, Lübnan, Kuveyt, Mısır, Libya, Çin, Singapur, Hindistan, Pakistan, Cezayir, Fas, Tunus, Ürdün, Kazakistan, Gürcistan, Türkmenistan, Güney Afrika, Fransa, Hollanda, İran, Suudi Arabistan, Uganda, Angola, Kenya, Tanzanya, Tayland, İspanya, Gine, İsviçre gibi ülkelerle iş yapmış ve defalarca seyahatlerde bulunmuştur. Bugüne kadar 60’dan fazla ülkeye iş gezisi yapmıştır. Eğitim ve danışmanlık projelerini yürüttüğü kuruluşlar, Adana Ticaret Odası, Gebze Ticaret Odası, Ceyhan Ticaret Odası, Antalya Ticaret Odası, Gidem, Kosgeb gibi kuruluşlardır. Dubai Ticaret Odası, DEİK, DEİK Türkiye-BAE iş konseyi, Amsterdam Ticaret Odası, Dubai Business Women Council’de aktif üyedir.

Dubai merkezli, MENA (Middle East North Africa) bölgesi için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Dubai/BAE ve Amsterdam/Hollanda’da şirketler kurarak, ticari hayatına devam etmektedir. Amsterdam/Dubai/İstanbul’da yaşamaktadır.

Bizimle Birlikte Dubai'ye İlk Adımınızı Atınız

İhracat Danışmanlığı Hizmetleri
Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?