HİZMETLERİMİZ

Birleşik Arap Emirliklerinde, özellikle Dubai pazarında başarılı olabilmeniz için aşağıdaki hizmetleri vermekteyiz.

İhracat Danışmanlığı Hizmetleri

Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai’de Şirket Kurma

Dubai ihracat danışmanlığı - Dubai ticaret danışmanlığı

Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai’de Şirket Kurma

Dives Consultancy, ezber bozan çalışma sistemi ile, kısa sürede ihtiyacınız olan bilgiyi size sağlamaktadır. Amacımız, bilgi ve tecrübemizi ticaretinizde maksimum fayda sağlayacak şekilde sunmaktır.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde şirket açılışı uzmanlık gerektiren bir iştir.  Birleşik Arap Emirlikleri’nde toplam 37 adet serbest bölge bulunmaktadır. Abu Dhabi, Sharjah, Fujairah, Ajman, Ras al-Khaimah ve Umm al-Quwain’de birçok serbest bölgeye sahiptir. Serbest bölgeler genel olarak liman serbest bölgeleri, havaalanı serbest bölgeleri ve anakara serbest bölgeleri olarak sınıflandırılabilir.

Şirket kurarken, firmaların ihtiyaç, beklenti ve bütçelerini göz önünde bulundurarak serbest bölge tayini yapılmalıdır. Aksi taktirde, yapılacak hatalar, firmalara, binlerce hatta yüzbinlerce dolar zarar olarak geri dönecektir. Dives Consultancy olarak, sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve siz müşterilerimize en doğru hizmeti vermenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Serbest bölgelerde kurulan işletmelerde genel olarak aşağıdaki muafiyetler bulunmaktadır;

 • İşletmenin% 100 yabancı mülkiyeti
 • % 100 ithalat ve ihracat vergisi muafiyeti
 • % 100 sermaye geri dönüşü ve kar muafiyeti
 • Kişisel ve şirket gelir vergisi bulunmamaktadır.
 • İşçi alımında vergi bulunmamaktadır.

Dubai’de şirket kurmak yabancı yatırımcılara başka hiçbir ülkede olmayan avantajlar sunmaktadır. Dubai‘de bulunan 30’dan fazla Serbest Bölge, siz yabancı yatırımcılara en kazançlı ve en uygun serbest bölgede şirket kuruluşunu yapabilme imkanı sağlamaktadır. Yabancı yatırımcı serbest bölge şirketinin tüm tasarruf haklarına, yönetim ve idaresine tekbaşına sahiptir.

En büyük avantajlarından biri vergi muhafiyeti olan Dubai içerisindeki tüm şirketlere uygulanan herhangi bir kurumlar vergisisosyal güvenlik primi, stopaj yoktur. Ayrıca, kişisel gelirlerinize uygulanacak gelir vergisi de bulunmamaktadır. Dubai Emirliğindeki serbest bölge şirketleri için herhangi bir döviz kontrolü ve denetimi yoktur. Dubai’deki tüm şirketler serbestçe döviz transferleri yapabilmektedir.

3 tip şirket lisansı bulunmaktadır;

 1. Sanayi Lisansı
 2. Ticaret Lisansı
 3. HizmetLisansı

AVANTAJLAR

 • %0 İthalat ve İhracat (Gümrük) Vergisi (transit ticaretlerde)
 • %0 Şirketler (Kurumlar) Vergisi,
 • %0 Kişisel gelir vergisi
 • %100 Yabancı yatırımcının hissedarlığında şirket kurulumu,
 • %100 Sermayenin ve gelirin başka bir ülkeye transfer edilmesi,
 • %100 Kişisel ve şirket bilgilerinizin gizliliği,
 • Muhasebe kayıtlarında gizlilik, serbestlik ve ibraz edilmeme imkanı,
 • Ulusal ve uluslararası tüm pazarlara ulaşma imkanı,
 • Yatırımcı, şirket personeli ve ailelerine 3 yıllık Birleşik Arap Emirliği vizesi,

Önemli Not:Şu an için Birleşik Arap Emirliklerinde yalnızca Dubai’deki Serbest Bölgelerde Türk vatandaşlarının şirket kurmasına izin verilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri,
Dubai’de Şube Açma

Dubai'de Şirket Kurmak

Birleşik Arap Emirlikleri,
Dubai’de Ticari Danışmanlık

Dubai'de şirket Kurmak

Birleşik Arap Emirlikleri,
Dubai’de Ticari Danışmanlık

Globalleşen dünyamızda, çok uluslu firmalar geniş ölçekte faaliyet göstermektedir. Lokal düşünüp, uluslararası hareket etmek, firmaların başarılarının vazgeçilmez itici gücüdür. Ticari rekabet ortamının keskinleşmesi, yerel firmaların gerek yerli, gerek yabancı firmalarla kıyasıya rekabet etmesi gerekliliğini doğurmuştur. Dolayısıyla ‘sadece KENDİ- YEREL’ pazarımızda kalmak yeterli gelmediği gibi yakın pazarlardan başlayarak, tüm Dünya’da var olmak nihai hedefimiz olmalıdır.

Şirketler belli bir büyüklüğe eriştiğinde ya küçülmek ya da yeni yatırımlarla genişlemek zorundadırlar. Aynı yerde kalmak mümkün değildir. Genişleyen vizyon, satış ve potansiyelleri ile eski elbiselerine artık sığamamaktadırlar. Dolayısıyla, ya küçülmek ya da genişlemek zorundadırlar. Ancak değişmek, genişlemek, büyümek korkutur. Bilinmedik sularda yüzmek, hem heyecan verir ama öte yandanda, korkutur. Bu korku firmaların geri çekilmesine neden olur, bu yüzden de ertelerler, büyümeyi, genişlemeyi ertelerler. Mevcut durumlarının kendileri için zaten yeteri kadar iyi olduğunu düşünür ve biz bu durumu koruyalım bize yeter diye düşünürler. Büyümek ve değişim için de genelde hep bir bahaneleri vardır. Sorun şu ki bunların bahane olduğunu ya görmezler ya da kabul etmezler.

Dives Consulting olarak, büyümekten, genişlemekten korkan ve/veya kafasında soru işaretleri olan firmalara yardımcı oluyoruz. Uluslararası standartlara açılmanın prestijli ve kolay kapısı Dubai’dir diyebiliriz. Çünkü Birleşik Arap Emirlikleri 70’in üzerinde birbirinden farklı ırk ile aynı anda sosyal ve ticari hayatı yaşayabileceğiniz, Dünya’nın ortasında bulunan önemli bir cazibe merkezidir. Bir çokçağdaş ve medeni topluma göre daha düzenli, temiz, modern, sınıflandırmanın olmadığı, kuralların herkese eşit olarak işlediği bir ülkedir Birleşik Arap Emirlikleri. Coğrafi konumu ve saat dilimi nedeniyle Dünya’nın her yeri ile rahatlıkla çalışma imkanı sağlar. Birleşik Arap Emirlikleri Dubai, önemli bir ticari hap olup, geniş coğrafyalara hizmet vermektedir.

Dives Consulting, Dubai’de ticaret yapmak isteyen yatırımcılar için A’dan Z’ye tüm adımları kurgulanan ve yönetilen kapsamlı danışmanlık hizmeti veriyor.

Dubai’deki bankacılık sektörüne hakim uzman ekip, banka hesabı açmak konusunda da süreci müşterileri için kolaylaştıran çözümler geliştiriyor. İhtiyaca en uygun bankacılık kurumlarını öneriyor.

Dünyanın önde gelen finans merkezlerinden biri olan Dubai’nin güçlü bankacılık altyapısı, hesap sahibinin verilerinin gizliliği, banka işlemlerinde düşük oranlı ödemeler, sermayenin serbest dolaşımı ve para birimindeki istikrar gibi farklı etkenler Dubai’de banka hesabı açmanın artılarından bazılarını oluşturuyor.

Dives Consulting, kurumsal banka hesabı için gerekli belge ve bilgileri müşterileriyle paylaşıyor, banka seçimi konusunda da yönlendirmelerde bulunan ekip, tüm süreci yönetiyor.

 

Birleşik Arap Emirlikleri,
Dubai’de Banka Hesabı Açmak

Bizimle Birlikte Dubai'ye İlk Adımınızı Atınız

İhracat Danışmanlığı Hizmetleri
Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?